Установка печи в бане


Установка печі в лазні

Споконвіку лазня займала важливе місце в житті людини. Аромат хвойного дерева, приємний жар, березові вінички... Це цілий ритуал, дає нові сили, причому доступний кожному.
До основних критеріїв вибору розташування лазні відносяться:
видалення від дороги;
наявність огорожі від сторонніх очей (будь то кущі, крони дерев, споруди);
відстань від основного житлового будови понад 15 метрів.

Основними приміщеннями лазні є передбанник, мийна, парна. Причому останні два приміщення можуть бути суміщені. Розмір передбанника визначається з розрахунку 1,4 кв.м на людину, розмір мийної - 1,2 кв.м. Також у передбаннику має бути місце для шафки під одяг, лавки та скриньки для вугілля або дров. Простір мийної займають ємності з гарячою і холодною водою, пічка та лежаки.
У Сибіру вхід в лазню краще розташувати на південь, а віконні прорізи - на захід (південно-захід). Таке розташування входу спростить використання лазні в зимовий сезон, тому замети на південній стороні тануть швидше, а обраний напрям вікон дозволяє довше висвітлювати її приміщення природним сонячним світлом.
Ні для кого не секрет, що найкращий матеріал для будівництва лазні - колоди або бруси хвойних порід. Саме вони створюють сприятливий для організму людини мікроклімат, зберігаючи постійну температуру і вологість у парильні надовго.
Установка печі - ключовий етап у процесі будівництва лазні. Різноманітність форм, розмірів, використовуваних видів палива, водонагрівальних конструкцій робить правильний її вибір і установку задачкою не з простих. До того ж деякі з них мають котли для води, а деякі ні. Щоб визначити, яка піч за своїми параметрами буде найбільш підходящою для вашої лазні, потрібно вникнути у все це. Конструкцію печі і її потужність слід вибирати з тим, щоб вона відповідала розмірам лазні, так ви отримаєте можливість інтенсивного її використання.
Як показує практика, основна проблема сучасних печей для лазні така: необхідність задовольняти часто кільком суперечливим вимогам. З одного боку, це повинна бути швидко нагрівається і компактна модель. І при цьому бажано, щоб вона витрачала мало палива і мала як можна більш низьку вартість. З іншого боку, ця ж сама піч повинна опалювати весь об'єм приміщення лазні, нагрівати велику кількість води і давати оптимально сухий пар протягом всього часу, що необхідно , щоб помитися, попаритися і потім просушити баню. Ну і, звичайно, важливим моментом є пожежонебезпечність, а також травмоопасность. Погодьтеся, непогано було б, щоб випадкове зіткнення з пічкою не призводило до опіків. А ще хотілося б, щоб вона ідеально поєднувалася з інтер'єром лазні. Тому ще до встановлення печі в лазні важливо знати про те, що вони поділяються за режимом роботи, причому у кожного виду індивідуальні тонкощі установки.
В основному, печі поділяють на:
Печі постійної дії

До даної категорії в основному відносять електрокам'янки - просто, зручно і чадний газ не небезпечний. Для установки такої печі необхідно згоду пожежної інспекції. Краще зробити власний контур заземлення замість нульового проводу підстанції. Як додатковий пристрій можна використовувати пристрій захисного відключення, при короткому замиканні або найменших витоках струму воно відключає обладнання. Вартість встановлення такої печі дорівнює близько 10% вартості електрокам'янки. Що стосується печей, що працюють на сгораемом паливі, то каміння в них нагріваються не від вогню, а від розпеченої знизу чавунної ємності, де вони лежать. Кількість каменів тут використовується менше, ніж в аналогах періодичної дії, адже вони постійно підігріваються від палаючих дров. Паритися можна вже відразу після розтоплення і нагрівання каменів. Але за рахунок необхідності постійно підкидати дрова і відсутності заслінки, що економить тепло, ККД таких печей не так високий, як у нижчевказаних періодичних видах.
Печі періодичної дії

Піч з кладкою з вогнетривкої цегли і великим обсягом каменів, що нагріваються відкритим полум'ям. Саме так виглядає піч періодичної дії. Перед банними процедурами їх протягом кількох годин топлять, щоб вони накопичували тепло. При цьому не можна паритися і піддавати пар, в іншому випадку є ризик отруїтися чадним газом. Пізніше, при вигорянні дров до вугілля і достатньому прогріві каменів, закривається заслінка в трубі, і подача в камеру згоряння повітря припиняється. Накопичене тепло дозволить паритися досить довго. Така піч проста в установці і її ККД досить високий.
Печі комбінованої дії

Цей вид є комбінацією перших двох груп печей. Тут паливний відсік відділений від відсіку з камінням, що є головною особливістю печей даного типу. Досить зручне рішення: отримуєш пар і топку при цьому можна не припиняти. Зазвичай такі печі виробляються без відсіку для нагрівання води.
Визначення потужності печі

Вибравши найкращий вид печі, необхідно визначити потужність, що підходить для розмірів встановленої лазні, якості її теплоізоляції, а також врахувати швидкість нагріву, підтримання температури і вологості в лазні. Занадто потужна піч займе багато місця, зажадає додаткових витрат на установку, малопотужна - перетворить банну процедуру в звичайну помивку. Від якості вентиляції парилки залежить так звана "легкість" пара. Для бревенчатой лазні це 1,6 кВт на куб.м, якщо розрахунок ведеться для панельного варіанту, то близько 0,7 кВт на 1 куб.м. Обладнання лазні примусової приточною вентиляцією не буде зайвим.
Правила пожежної безпеки при установці печі

Місце для печі вибирають виходячи із положень норм санітарної та протипожежної безпеки. Це виключає її розташування від дерев'яних стін та інших легкозаймистих предметів на відстань менше 26 см, а також говорить про необхідність її встановлення на невеликій відстані від димоходу, якщо він є. Розміри визначаються, будівельних норм з розрахунку 3-4 кв.м загальної площі на одного моющегося.В відповідності зі СНиП 41-01-2003 безпечною відстанню до займистих матеріалів прийняті наступні параметри: вгору - 1,2 м; вперед - 1,25 м; тому - 0,5 м і в сторони - 0,5 м. Дані параметри можна скоротити в 4 рази при умові, що використовується цегляна кладка шириною «в півцеглини», а також повітряний зазор 3 см до використовуваної спаленної поверхні.
Установка печі в лазні

Схема установки печі в банеКонструкцию печі, її експлуатаційні параметри вибирають виходячи з розмірів приміщення парилки. Найпоширеніший - «сімейний» варіант: лазня, розміром 2*2-3*3 м. Тут застосовують зазвичай металеві печі, обкладені цеглою. Для лазні краща дров'яна кам'янка, в якій топка і піддувало розташовуються не в парильному відділенні, а в передбаннику. При установці печі для топки з суміжного приміщення, займисті конструкції і паливний канал повинні бути відокремлені спеціальним захисним екраном або кладкою з цегли на відстань більше 0,25 м.
Для рівномірного розподілу навантаження від печі, її основа повинна спиратися на надійне масивне підставу. Зазвичай в якості нього виступає металевий лист товщиною 2-3 мм, під який укладають асбокартон як захист від можливого займання. Отступку слід робити на відстані не менше 26 див. Підлога з горючих і важкогорючих матеріалів під топковими дверцятами печі-кам'янки повинен бути захищений листом металу. Дверцята топки повинні розташовуватися на відстані не менше 1,25 моп протилежної стіни й бути спрямовані у бік протилежного (по діагоналі) кута лазні. Так у печі, встановленою у правому від входу кутку, дверцята топки відкривається вліво. Якщо піч із цегли, то потрібно формування незалежної фундаменту на відміну від чавунних або металевих аналогів.
Для любителів попаритися кам'янки оснащують камерою з камінням різної ваги (від 1 до 5 кг). Це можуть бути бут, голяки, валуни і граніт. Такі печі досить прості по своїй конструкції. Щоб отримати найбільш високу температуру в парильні до каменів додають чавунні чушки у відсотковому співвідношенні -80% каміння / 20% паць. Пропорції такі: 1 куб.м - не менше 6 кг каменів і чавунних чушок.
Швидкий нагрів води буде відбуватися за умови, якщо відстань між стінками печі і водонагрівальним котлом становить 40-50 мм. Для кращої тяги димова труба повинна бути виведена як тільки можна ближче до коника даху. Якщо димова труба підводиться через приміщення горища, то необхідно виконати розпушування труби.
Ці умови слід враховувати при грамотній установці банної печі. Щоб не упустити жодної деталі при створенні лазні вашої мрії, варто запросити досвідченого кваліфікованого фахівця в цій області.

Контакты
Квадратный метр
Контактное лицо:
Сергій
Телефоны:
+380 (96) 861-21-78показать+380 (96) 861-21-78 все+380 (96) 861-21-78 Київстар+380 (93) 744-60-52 Лайф+380 (95) 708-50-27 Мтс
E-mail:
Адрес:
Украина, Киевская обл., Белая Церковь, Сквирське шосе 254 на карте
График работы:
Пн-Пт 9:00 - 20:00 Сб 9:00 - 18:00 без перерывов;
Вс выходной
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх